Nowe dyski WD dla Big Data

Radek Nimal - Tuesday, 13 February 2018, 16:46

Firma Western Digital Corporation przedstawia nowe rozwiązania dla odbiorców korporacyjnych wymagających dużych pojemności w posiadanych magazynach danych przy jednoczesnym dbaniu i niskie kosztu zakupu.
Western Digital jest liderem na rynku dysków twardych o dużej pojemności dla środowisk hiperskalowych i chmurowych dzięki napędom 10TB, 12TB i 14TB wypełnionych helem HelioSeal. Jednak w wielu zastosowaniach niewielkie macierze RAID w zupełności mogą opierać się na wypełnionych powietrzem o niższych pojemnościach. WD dla odbiorców wymagających lepszych TCO, czyli całkowitego kosztu posiadania, przygotował serię dysków bazujących na powietrzu zamiast gazów szlachetnych używanych w droższych rozwiązaniach. Dostępne one są w wersjach o pojemnościach 4 TB, 6 TB i 8 TB.

Nowe dyski dla przedsiębiorstw będą dostępne w wersjach wyposażonych w interfejsy SAS lub SATA. Będą zapewniały wysoką wytrzymałość wymaganą w każdym zastosowaniu korporacyjnym. Współczynnik MTBF wyniesie 2 miliony godzin.

Źródło: WD

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz jako anonimowy użytkownik. Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze jako użytkownik serwisu CDRinfo.pl

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.