Nowa łatka na XP

Radek Nimal - Saturday, 13 May 2017, 22:47

Microsoft zdecydował się na przygotowanie w prowadzenie nowej łatki dla niewspieranych już systemów operacyjnych Windows XP, Windows 8 oraz Windows Server 2003. Wszystko w związku z zagrożeniem ransomware WannaCrypt.
WannaCrypt to niezwykle groźne oprogramowanie, które spowodowało zarażenie w tylko jeden dzień, zeszły piątek, 75 000 komputerów w 99 krajach. Powoduje on zaszyfrowanie plików użytkownika i żąda okupu w zamian za umożliwienie ich ponownego użycia. Wysokość okupu to 300 USD płatne oczywiście w Bitcoinach.


Użytkownicy systemów Microsoft korzystający z oprogramowania antywirusowego Windows Defender otrzymali dziś rano aktualizację wykrywającą zagrożenie. Kilka godzin później opublikowana została specjalna łatka dla posiadaczy niewspieranych już systemów operacyjnych Windows XP, Windows 8 oraz Windows Server 2003. Jest ona dostępna do pobrania pod tym adresem.


Źródło: Fortune

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.