Muzyka od Sony

Radek Nimal - Thursday, 11 January 2018, 12:23

Firma Sony wprowadza cztery nowe zestawy muzyczne MHC-V81D, MHC-V71D, MHC-V41D i MHC-M60D o dużej mocy oraz głośniki bezprzewodowe EXTRA BASS: SRS-XB41, SRS-XB31 i SRS-XB21.
Jednoelementowe zestawy muzyczne MHC-V81D, MHC-V71D i MHC-V41D o dużej mocy są wyposażone w rozwiązanie Spread Sound Generator, dzięki któremu dźwięk rozchodzi się po całym pomieszczeniu, a zestaw staje się sercem zabawy! Model V81D jest wyposażony w tryb 360°LIVE SOUND, a V71D w tryb LIVE SOUND. Oba zestawy emitują we wszystkich kierunkach intensywne światło, rozjaśniając wnętrze i tworząc w nim doskonały klimat. Można też użyć funkcji obsługi gestami. Pozwala ona wejść w rolę DJ-a i poczuć się jak w klubie bez wychodzenia z domu.

Nowy tryb TAIKO, którego nazwa pochodzi z języka japońskiego, pozwala używać jednoelementowych zestawów jako perkusji. Stukanie w panel dotykowy powoduje włączanie się różnych sampli perkusyjnych, nadających ulubionym utworom nowy charakter. Przesuwając dłonią po wierzchu urządzenia, można użyć funkcji obsługi gestami i korzystać z sampli różnych wirtualnych instrumentów. Tryb TAIKO umożliwia też włączenie gry, której uczestnicy współzawodniczą w wystukiwaniu rytmu.

Niepowtarzalne, interaktywne funkcje zestawów V81D, V71D i V41D integrują gości oraz wciągają ich we wspólną zabawę. Informację o spotkaniu — i użyciu funkcji „króla zabawy” — można teraz zamieścić w serwisach społecznościowych za pomocą aplikacji „Fiestable” z nowo dodanym przyciskiem publikacji.

Przewidziano też możliwość uzyskania dyplomu „króla zabawy” i wpisywania się do rankingu. Im częstsza zabawa, tym wyższa pozycja! W nagrodę za osiągnięcia można uzyskać dostęp do specjalnych sampli.

Funkcja Wireless Party Chain pozwala obecnie połączyć nawet 50 kompatybilnych zestawów. Nowe modele obsługują połączenia z wieloma urządzeniami, takimi jak smartfony. Oznacza to, że goście mogą stawać się DJ-ami i z łatwością odtwarzać przez głośnik swoje ulubione utwory.

Sony wprowadza również model M60D, będący pierwszym reprezentantem nowej linii zestawów złożonych z trzech elementów. Zapewnia on imponujący poziom ciśnienia akustycznego, a dzięki wzmacniaczowi o dużej mocy ożywia każde spotkanie. Co więcej, zarówno główna jednostka, jak i głośniki są wyposażone w system oświetlenia!

Odtwarzana muzyka może pochodzić z dowolnego źródła: płyty CD lub DVD, urządzenia z łączem USB lub Bluetooth, wejścia mikrofonowego lub gitarowego a nawet łącza HDMI OUT (ARC).


Nowe głośniki bezprzewodowe zwracają uwagę jakością reprodukcji muzyki. Wytwarzany przez nie trójwymiarowy dźwięk stwarza wrażenie uczestnictwa w festiwalu muzycznym i słuchania na żywo występujących wykonawców. Za zapewnienie tego efektu odpowiadają: nowy cyfrowy procesor sygnału (DSP) oraz umieszczony pod kątem głośnik. Połączenie tych dwóch elementów pozwala ponadto na użycie trybu LIVE SOUND, który daje poczucie rozchodzenia się dźwięku poziomo i pionowo. Głośniki zwiększają głębię basu i zapewniają mocne uderzenie. Znakomicie spisują się przy słuchaniu gatunków muzycznych z dużą ilością basu, takich jak EDM, grime czy hip-hop.

Nowa tkanina zewnętrzna ma w zależności od modelu nawet 5 wersji kolorystycznych. Nadaje się do prania i zwiększa trwałość głośnika — przypadkowe zalanie nie stanowi problemu. Nowe modele spełniają wymogi dla klasy ochrony IP67, są więc odporne na wodę i pył. Można ich zatem używać na plaży, obok basenu, a nawet w błocie — bez obawy o uszkodzenie! Na wypadek niezamierzonej kąpieli głośnika w wodzie konstruktorzy zapewnili nawet odporność na rdzewienie.

Dzięki trzem nowym głośnikom rodzina Sony EXTRA BASS jest doskonalsza niż kiedykolwiek: lepiej przystosowana do pracy na wolnym powietrzu, trwalsza i odporna na warunki pogodowe występujące w codziennym użytkowaniu.

Dzięki nowemu trybowi „Party Booster” głośnik może stać się główną atrakcją wieczoru. Po włączeniu tego trybu urządzenie zaczyna zachowywać się jak instrument: wbudowany przyspieszeniomierz wykrywa stukanie z 5 kierunków i wywołuje odpowiednią reakcję dźwiękową i świetlną.

Świecące wielokolorowe linie, efekty świetlne w głośniku oraz efekt stroboskopu w modelu XB41 rozbudzą w uczestnikach każdej imprezy chęć do zabawy i pozwolą czuć się jak na festiwalu muzycznym albo w klubie. Model XB31 jest wyposażony w wielokolorowe linijki świetlne oraz stroboskop, a model XB21 w jednokolorową linijkę świetlną. Wykorzystując to oświetlenie wraz z funkcjami muzycznymi, można zorganizować bardzo udany wieczór.

Nowością jest możliwość wzmocnienia basu przez połączenie nawet 100 współpracujących głośników Sony (SRS-XB41/31/21). Rozstawiając je w całym pomieszczeniu lub budując z nich ścianę, można uzyskać rozległe, mocne wrażenia EXTRA BASS. Niewielkie wymiary pozwalają na ich przenoszenia a akumulator zapewnia do 24 godzin pracy.

Wszystkie nowe urządzenia, zarówno zestawy muzyczne jak i głośniki bezprzewodowe, trafią do sprzedaży w kwietniu 2018 r.

Źródło: Sony

Tagi: , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz jako anonimowy użytkownik. Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze jako użytkownik serwisu CDRinfo.pl

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.