Monitory interaktywne Samsung w edukacji

Radek Nimal - Saturday, 26 August 2017, 14:46

Samsung chce wejść mocno z ofertą technologicznych innowacji na rynek edukacyjny. Przedstawione właśnie interaktywne monitory mają zastąpić tradycyjne tablice wzbogacając lekcje o nowe możliwości prezentacji i angażowania uczniów do aktywności w czasie zajęć. Ich ekrany zapewniają doskonałą widoczność wyświetlanych treści w każdych warunkach, są proste w obsłudze i wytrzymałe – Samsung daje na swoje interaktywne monitory trzyletnią gwarancję.
Interaktywne monitory stworzone zostały w taki sposób, by wykorzystać zalety tradycyjnych szkolnych tablic i wzbogacić je o funkcje sprzyjające poprawie efektywności, produktywności i rozszerzenia możliwości w przekazywaniu wiedzy. Z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej w polskich szkołach wprowadzany jest obecnie program „Aktywna Tablica”, w ramach którego dofinansowany będzie zakup nowoczesnego wyposażenia do szkół, w tym właśnie interaktywnych monitorów.


Zaletą Monitorów interaktywnych firmy Samsung bez wątpienia jest brak potrzeby ich kalibracji i zaawansowana technologia widoczna choćby w konstrukcji – w odróżnieniu od innych interaktywnych tablic, które w większości wykorzystują projektory, Monitory interaktywne Samsung są autonomicznym ekranem. Wyświetlany obraz cechuje się rozdzielczością UHD przy kącie widzenia 178°, a podświetlenie ekranu osiąga wartość 500 nitów. Oznacza to, że wyświetlany obraz jest wyraźnie widoczny z każdego miejsca klasy. Rekomendowaną przez producenta minimalną wielkością interaktywnych monitorów są te o 65” ekranach – to właśnie taka wielkość odpowiada rozmiarom tradycyjnych szkolnych tablic.


Dzięki dotykowemu ekranowi i szeregowi praktycznych funkcji, obsługa Monitorów interaktywnych Samsung jest intuicyjna i prosta. Polecany szkołom model monitora pozwala na korzystanie z urządzenia nawet kilkunastu uczniom nanoszącym jednocześnie zmiany na ekranie. Dzięki wbudowanym głośnikom pozwala na prezentowanie także treści audiowizualnych bez konieczności dokonywania zakupu kolejnych sprzętów. Co ważne, Międzynarodowa Organizacja Energy Star wyróżniła Monitory interaktywne Samsung jako produkty energooszczędne, co jednocześnie przekłada się na niskie koszty ich eksploatacji.


Monitory interaktywne łatwo można skomunikować z innymi urządzeniami – dzięki obsłudze Wi-Fi użytkownik może połączyć ekran z urządzeniem mobilnym (bez względu na system operacyjny), z poziomu, na którym możliwe jest zarządzanie wyświetlanymi treściami. Monitory są kompatybilne również ze wszystkimi innymi urządzeniami zewnętrznymi – dzięki szeregowi portów takich jak HDMI, D-Sub, DisplayPort (DP), DVI i USB, użytkownik ma szerokie możliwości przy wyborze źródła sygnału. Wgrane oprogramowanie obsługuje standardowe programy biurowe, dlatego stwarza ono szerokie możliwości w kwestii edycji oraz obsługi zasobów nauczycielskich – różnorodnych plików i arkuszy.


Monitory interaktywne Samsung posiadają oprogramowanie, dzięki któremu nauczyciele w wygodny sposób mogą zarządzać zawartością ekranu. Tym samym znacznie usprawniają dzielenie się wiedzą poprzez zwiększanie zaangażowania uczniów. Uruchamiane za pomocą gestu intuicyjne menu umożliwia sterowanie, przechodzenie między ekranami oraz wszelkimi plikami tekstowymi, graficznymi, wideo i audio. Monitory Samsung cechuje również prostota obsługi – zostały one wyposażone w funkcję zmazywania ręką, która działa błyskawicznie i pozwala na zrezygnowanie z wykorzystania przycisku gumki. Z urządzenia korzystać można zarówno poprzez dotyk palcem, jak i przy użyciu specjalnego, dołączonego do zestawu pióra.


Źródło: Samsung

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.