Monitor Samsung z Thunderboltem

Radek Nimal - Wednesday, 03 January 2018, 11:07

Samsung przedstawił pierwszy zakrzywiony monitor QLED wyposażony w złącze Thunderbolt 3 – model CJ791.
Thunderbolt 3 zapewnia przepustowość 40 Gbps – czterokrotnie więcej niż USB. Jednocześnie potrafi dostarczyć aż 85 W energii. Pozwala to na przesyłanie obrazu w wysokiej rozdzielczości z dużą głębią kolorów i jednoczesne zasilanie podłączonego do monitora laptopa z wykorzystaniem tego samego złącza. Opcje łańcuszkowego podłączania kolejnych urządzeń Thunderbolt przekształcają tym samym monitor w stację dokującą dla notebooków.

Ekran CJ791 oferuje rozdzielczość 3 440 x 1 440 pikseli przy stosunku boków 21:9. Stopień wygięcia ekranu to 1 500 R co w połączeniu z ultrapanoramicznością daje wrażenie zanurzenia się w wyświetlanym obrazie. Monitor korzysta z panelu QLED dając pokrycie 125% przestrzeni barw sRGB. Czas reakcji to zaledwie 4 ms. Monitor posiada specjalny tryb Game Mode dedykowany dla graczy.

Źródło: Samsung

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.