Monitor OLED 4K Dell Ultrasharp UP3017Q

Radek Nimal - Sunday, 16 April 2017, 13:48

Osoby oczekujące najwyższej możliwej jakości obrazu na motorze zainteresują się nową propozycją Dell – modelowi Ultrasharp UP3017Q.
30-calowy wyświetlacz oferuje rozdzielczość 4K 3 840 x 2 160 pikseli. Przy tym czas reakcji to zaledwie 0,1 ms a częstotliwość odświeżania – 60 Hz. Szkoda tylko, że nie dodano obsługi Freesync. Za to poziom kontrastu dynamicznego to aż 1 000 000:1. Jednocześnie trzeba pamiętać, że w monitorach OLED jest to rzeczywiście wynik realny do osiągnięcia dzięki możliwości wyłączania pojedynczych pikseli, czego klasyczne panele LCD z podświetleniem nie potrafią.


Wyświetlacz oferuje 1,07 miliarda kolorów zapewniając pokrycie 100% przestrzeni Adobe RGB, 97,8% DCI-P3 (ta przestrzeń kolorów ma znaleźć się wkrótce w specyfikacjach kina domowego) oraz 85,8% przestrzenie Rec2020. Prawdopodobnie osiągnięto to dzięki możliwości przetwarzania 10-bitowej głębi kolorów, jednak ta informacja nie została oficjalnie potwierdzona.


Pod względem możliwości podłączenia urządzenie oferuje jedne port mini-DisplayPort, jednen HDMI 2,0 oraz jeden USB-C pozwalający na przesyłanie obrazu, danych i energii do 100 W. Podstawka pozwala na dwukierunkowy pivot, regulację wysokości o 100 mm oraz pochylenia od 5° do 21°.


Minusem technologii OLED jest podatność na wypalanie pikseli przy długotrwałym wyświetlaniu obrazów statycznych. Dlatego Dell zastosował pixel-shifting – technologię mikroprzesuwania obrazu w celu zapobieżenia ich stałemu wyświeceniu.


Minusem nowego monitora dla potencjalnych chętnych może okazać się cena. Wynosi ona 3 499 USD.


Źródło: Dell

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.