Monitor na USB – AOC I1659FWUX

Radek Nimal - Saturday, 13 May 2017, 22:35

Użytkownicy komputerów przenośnych wymagający wielomonitorowych konfiguracji mogą szykować się na zakupy. AOC przedstawił monitor I1659FWUX zasilany z portu USB.
Urządzenie oferuje rozdzielczość Full HD 1 920 x 1 080 pikseli na matowej matrycy IPS. Przekątna 15,6-cala i niewielkie rozmiary umożliwiają przenoszenie monitora razem z laptopem. Wymiary monitora to 442 x 295 x 85 mm przy wadze 1,2 kg.


Monitor zadowala się zasilaniem z portu USB 3.0 5 V który jednocześnie zapewnia sygnał video. Zużycie energii to jedynie 8 W (0,5 W w trybie gotowości).


Mimo tak niewielkiej konsumpcji energii zapewnia jasność 220 nitów i kontrast 700:1. Uniwersalna podstawka składana do obudowy pozwala na szybkie ustawienie wyświetlacza w pionie lub w poziomie. Pivot odbywa się automatycznie. Dzięki temu monitor sprawdzi się zarówno jako dodatkowy wyświetlacz arkuszy kalkulacyjnych jak i do przeglądania portali społecznościowych lub czytania komiksów. Monitor posiada też otwory montażowe VESA 75 x 75 mm.


Szkoda tylko, że producent nie dołożył w monitorze złączy HDMI ani nie wyposażył go w żadną z bezprzewodowych technologii łączności. Uniemożliwia to zastosowanie minikomputerów oferujących na wyjściu sygnał HDMI ani dongli łączności bezprzewodowej, np. Miracast. Cena urządzenia to 149,90 USD. W komplecie otrzymujemy etui do przenoszenia i kabel USB.


Źródło: AOC

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.