Luka bezpieczeństwa w NASach

Radek Nimal - Tuesday, 05 December 2017, 08:45

ASUSTOR odpowiedział na informacje o powstałej luce zabezpieczeniach najnowszych procesorów Intela z technologią Intel Management Engine. Błąd ten nie dotyczy serwerów NAS produkowanych przez ASUSTOR.
Luka dotyczy najnowszej generacji procesorów Intela z włączonym interfejsem Intel Management Engine w wersjach od 11.0.0 do 11.7.0 z technologią Intel Trusted Execution 3.0. Co prawda serwery NAS ASUSTOR mogą być wyposażone w układy CPU Intel najnowszej generacji, ale nie posiadają obsługi wspomnianego interfejsu ani technologii Trusted Execution. Tym samym błąd zabezpieczeń nie dotyczy serwerów NAS produkowanych przez ASUSTOR.


Więcej o ujawnionej luce w zabezpieczeniach procesorów Intel można znaleźć w oficjalnym artykule opublikowanym przez producenta na stronie internetowej.


Źdło: ASUSTOR

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz jako anonimowy użytkownik. Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze jako użytkownik serwisu CDRinfo.pl

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.