Linux Center w ADM

Radek Nimal - Friday, 29 September 2017, 23:57

Linux Center doczekał się oficjalnej premiery na serwerach NAS ASUSTOR. Dzięki temu posiadacze mogą cieszyć się dostępem do niezliczonych aplikacji dla systemu Linux.
Linux Center opiera się na wirtualizacji. W serwerze tworzona jest maszyna pracująca z systemem Linux, co pozwala użytkownikowi na pracę w tym systemie tak samo jak na zwykłym komputerze, a jednocześnie tak samo łatwo jak z dowolnej innej usługi serwerowej.


Dodatkowo korzystając z wyjścia HDMI serwera można do NASa podłączyć monitor lub telewizor – dzięki temu konfiguracja i praca na Linux Center jest jeszcze łatwiejsza i w niczym nie różni się od korzystania ze zwykłego komputera.


Z Linux Center kompatybilne są serwery NAS ASISTR pracujące z systemem operacyjnym ADM 3.0 – modele AS31/32, AS50/51, AS61/62/63/64 oraz AS70. Dodatkowo rekomendowane jest wyposażenie NASa w minimum 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Linux Center jest dostępny do pobrania w App Central.


Źródło: ASUSTOR

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.