Koniec z NES Classic Edition

Radek Nimal - Sunday, 16 April 2017, 14:02

Nintendo przedstawiło dość zaskakujący komunikat – w bieżącym miesiącu kończy produkcję i dostawy swojego hitu sprzedażowego, konsoli NES Classic Edition, na terenie Ameryki Północnej.
Urządzenie oferujące możliwość grania w klasyczne tytuły gier sprzed wielu lat na nowoczesnych telewizorach od samej premiery cieszyło się ogromnym zainteresowaniem kupujących. Do stycznia Nintendo sprzedało półtora miliona egzemplarzy. Popyt był na tyle wysoki, że Nintendo miało problem z zachowaniem ciągłości dostępności – dostawy nie nadążały z zaspokojeniem potrzeb sprzedażowych.


Na razie nie wiadomo, co z pozostałymi regionami świata. Brak też oświadczenia co do przyszłości japońskiej wersji NES – Nintendo Famicon. Firma podkreśla jednak, że NES nigdy nie miał być długoterminowym produktem. Obawa o wycofanie się Nintendo na całym świecie ze sprzedaży NES już spowodowała podniesienie cen konsoli. W USA, które już muszą się pożegnać z oficjalnymi dostawami, dilerzy korzystając z przerostu popytu nad podażą podnieśli ceny używanych egzemplarzy do astronomicznych poziomów przekraczających 1 000 USD. Oryginalnie nowa konsola w sklepie kosztowała jedynie 59,99 USD.


Źródło: IGN

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.