Koniec sprzedaży adaptera Kinect

Radek Nimal - Wednesday, 03 January 2018, 10:39

To była kwestia czasu, od kiedy w październiku Microsoft zaprzestał produkcji urządzenia Kinect dla konsol z rodziny Xbox. Dziś nadszedł ten dzień – sprzedaż adaptera Kinect też została oficjalnie zakończona.

Xbox Kinect Adapter pozwalał użytkownikom konsol Xbox One S i Xbox One X oraz posiadaczom komputerów z Windows korzystać z urządzenia Kinect. Kamery rozpoznające głębię i potrafiące śledzić ruchy użytkownika dawały dodatkowe możliwości w kompatybilnych grach.

Powodem było małe zainteresowanie klientów. Tym bardziej, że przez 8 miesięcy od wprowadzenia konsoli Xbox One S pozbawionej dedykowanego portu dla Kinecta adapter był dodawany za darmo a później, od kwietnia, sprzedawany po około 40 USD. Chętni zdążyli więc go nabyć.

Pozostałym chętnym do nabycia urządzeń Xbox Kinect oraz Xbox Kinect Adapter pozostaje rynek wtórny lub liczenie na ewentualne pozostałości magazynowe.

Źródło: Polygon

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.