Kamera Yi Halo

Radek Nimal - Tuesday, 09 May 2017, 09:02

Kamery zapisujące obraz 360° są już obecne na rynku, jendnak większość z nich to dość drogie zabawki. By ułatwić profesjonalistom montaż Google stworzyło oprogramowanie Jump i wspólnie z Yi Technology – całkowicie nową kamerę VR – Yi Halo.
Oprogramowanie Jump pozwala już na poziomie kamery zapisywać obraz 360° bez konieczności manualnego sklejania poszczególnych kawałków – wycinków rejestrowanej rzeczywistości. Pierwszą kamerą współpracującą z Jump był projekt Odyssey – 16 urządzeń GoPro pracujących razem i rejestrujących obraz dookólny. Teraz Google nawiązało partnerstwo z Yi Technology, którego owocem jest Yi Halo – kamera dedykowana do pracy z Jump.


W Yi Halo znajdziemy aż 17 kamer Yi 4K – 16 ustawionych w okręgu oraz jedną skierowaną ku górze. Kamery te generują obraz stereoskopowy 8K x 8K przy 30 FPS lub 6K x 6K przy 60 FPS. Całe urządzenie jest przy tym, jak na sprzęt profesjonalny, lekkie – waży zaledwie 3,5 kg. Wbudowany akumulator pozwala na 100 minut rejestracji ciągłej. Można także skorzystać z zasilacza sieciowego. Firma zapewnia także, że będzie możliwość dokupienia dodatkowych baterii firm trzecich, co da dużą elastyczność w pracy w terenie.


Sterowanie odbywa się przez panel dotykowy pozwalający także na sprawdzenie stanu akumulatora oraz każdej z kart SD zamontowanych w kamerach. Dedykowana aplikacja dla systemu Android pozwala na zdalne sterowanie kamerą oraz podgląd materiału na żywo.


Urządzenie wyceniono na 16 999 USD. Jednocześnie Google uruchomiło program testowy. Chętni mogą do 22 maja aplikować do niego. Da im to możliwość nielimitowanego korzystania z kamery w celu stworzenia filmu oraz roczny dostęp do oprogramowania Jump do jego montażu. W wyniku konkursu wyłonionych zostanie 100 filmowców, którzy będą mogli zrealizować swój projekt na kamerach Yi Halo i oprogramowaniu Jump.


Źródło: Yi Technology

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.