Dwukrotnie wyższy transfer w USB 3.2

Radek Nimal - Monday, 31 July 2017, 11:41

USB 3.0 Promoter Group zaprezentowała specyfikację USB 3.2. Zapewnia ona dwukrotnie wyższy transfer niż w przypadku USB 3.1 – w sumie maksymalnie 20 Gbps.
Wzrost prędkości uzyskany jest dzięki możliwości wieloliniowych transferów. Pozwala na połączenie dwóch kanałów 5 Gbps lub 10 Gbps w jeden roboczy. Daje to faktyczną przepustowość 2 GBps. Co ważne – nie jest wymagana zmiana okablowania. Jeżeli urządzenia są zgodne to po przewodzie SuperSpeed USB 10 Gbps USB-C możliwe jest przetransferowanie danych z wyższą prędkością.


Jest to realizacja w praktyce obietnic związanych z nieśmiertelnością nowego standardu wprowadzanego wraz z USB 3.0. Niestety samo posiadanie złącza USB-C nie gwarantuje zgodności – może ono pracować w jednym ze starszych standardów. Dopiero obsługa USB 3.1 drugiej generacji i/lub Thunderbolt po USB-C gwarantuje, że urządzenie jest też zgodne z USB 3.2.


Źródło: USB

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.