Chłodzenie dla SSD od EKWB

Radek Nimal - Friday, 14 July 2017, 07:55

Słoweńska firma EK Water Blocks, specjalizująca się w produkcji układów chłodzenia wodnego, przedstawiła radiatory dla napędów SSD w postaci kart M.2.
Napędy SSD pracujące z wysokimi prędkościami mogą się przegrzewać. Karty typu M.2, szczególnie z interfejsem PCIe NVMe są na to narażone, co wpływa na ich wydajność.


Urządzenie chłodzące przygotowane przez EK Water Blocks nie jest elementem chłodzenia wodnego. Ma postać nakładki – radiatora na kartę M.2. Pasuje do napędów M.2 2280 (22 mm szerokości, 80 mm długości) o wysokości złącza 4,2 mm. Wykonane zostało z aluminium.


Radiatory są już dostępne w handlu. W komplecie otrzymujemy dwa termopady. Cena wynosi 9,96 € za model czarny. Niklowany jest nieznacznie droższy – 12,94 €. Producent objął elementy chłodzące dwuletnią gwarancją.


Źródło: EKWB

Tagi: , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.