CFexpress 1.0

Radek Nimal - Wednesday, 19 April 2017, 08:54

Organizacja CompactFlash Association (CFA), skupiająca producentów kart pamięci CompactFlash, opublikowała pierwszą wersję standardu CFexpress 1.0.
Karty pamięci pracująca w nowym standardzie CFexpress komunikuje się z komputerem lub aparatem za pośrednictwem interfejsu PCIe trzeciej generacji z wykorzystaniem protokołu NVMe 1.2. Zapewnia to niesamowitą, jak na tego typu nośnik, przepustowość danych na poziomie 2 GBps.


CFexpress jest naturalnym następcą standardów CFAST 2.0 oraz XQD 2,0. Zapewnia transfery pozwalające na wykorzystanie ich w nadchodzących generacjach aparatów DSLR, dronach i kamerach video pracujących w bardzo wysokich rozdzielczościach. Może też być wykorzystana w sieciowych urządzeniach korporacyjnych dzięki wysokiej niezawodności i niewielkim rozmiarom (38,5 x 29,8 x 3,8 mm).


Źródło: CFA

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.