Błąd protokołu BT

Radek Nimal - Monday, 18 September 2017, 00:09

Potężny błąd w protokole Bluetooth powoduje możliwość całkowitego, zdalnego przejęcia kontroli w sposób całkowicie niezauważony. Podatność dotyczy 5,3 miliarda urządzeń na świecie. Co więcej – połowa z nich nigdy nie uzyska poprawki bezpieczeństwa.
Błąd otrzymał nazwę BlueBorne. Co gorsza jest błędem, który pozwala na napisanie wirusa niezależnego od platformy i rozprzestrzeniania się dalej samemu – np. atak na smartwatcha może doprowadzić do infekcji systemu alarmowego w domu, komputera i samochodu, bo wszystkie te urządzenia łączą się z telefonem komórkowym.


Co gorsza znaczna część urządzeń nigdy nie otrzyma poprawki eliminującej błąd. Część z uwagi na osiągniecie końca czasu wsparcia przez producenta. Część z uwagi na zamkniętą budowę nie pozwalającą na aktualizację protokołu Bluetooth w niektórych urządzeniach.


Błąd dotyczy wszystkich komputerów z Windows od wersji Vista, Linux z BlueZ, urządzenia z Tizen OS, Android z wyjątkiem korzystających z BT LE or Apple z iOS w wersji niższej niż 10.


Źródło: Niebezpiecznik

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.