Biblioteki LTO Ultrium 8 od Quantum

Radek Nimal - Wednesday, 01 November 2017, 20:14

Od grudnia dostępne będą magazyny danych Quantum wykorzystujące napędy taśmowe LTO Ultrium 8 jako nośniki dla zimnych danych.

Chociaż napędy taśmowe są jedną z najstarszych metod magazynowania dużych ilości danych i mają niewątpliwe wady to nadal są bezkonkurencyjne jako tanie i bardzo pojemne nośniki dla rzadko potrzebnych danych. Koszt przechowania 1 PB informacji przez trzy lata na taśmach LTO Ultrium 8 wyniesie 194 000 USD. Dla pamięci półprzewodnikowych było by to przeszło dwa miliony USD. (Vide powyższa rycina.)


Magazyny Quantum posiadają opcjonalnie wbudowane komputery, co redukuje obciążenie sieci w przypadku konieczności lokalnego dostępu do przechowywanych informacji. Wbudowane systemy autoochrony i autoodbudowy informacji zabezpieczają przez uszkodzeniem. W razie potrzeby przeprowadzana jest automigracja danych w ramach biblioteki.


Active Vault zapewnia wysoki poziome zabezpieczenia przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich. Automatyzacja poleceń oraz sieciowe usługi RESTful pozwalają na odciążenie administratora i ułatwienie zarządzania. A wszystko to pozwala na pomieszczenie aż 24 PB danych w pojedynczym 19-calowym racku.


Nowe biblioteki danych wprowadzone zostaną do sprzedaży w grudniu. Chętni powinni zainteresować się produktami Scalar i6000, Scalar i6,, Scalar i3 oraz Scalar i500. Szeroka oferta pozwala na dostosowanie sprzętu do konkretnych oczekiwań nabywcy.


Źdło: Quantum

Tagi: , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.