Bezprzewodowe ładowanie do 1 m

Radek Nimal - Friday, 29 December 2017, 09:59

Energous certyfikowało właśnie technologię WattUp bezprzewodowego ładowania o zasięgu do 3 stóp, czyli około 1 m. W praktyce wystarczy usiąść przy biurku, na którym będzie ładowarka, by nasz smartfon, zegarek czy myszka przy laptopie zaczęły uzupełniać braki energii.
Zapotrzebowanie na energię urządzeń codziennego użytku rośnie. Tak samo jak ilość kabli, które ze sobą wozimy i ilość urządzeń, o konieczności podłączenia których musimy pamiętać. Rozwiązanie Energous WattUp pozwoli na ładowanie praktycznie bez zaangażowania naszego – wystarczy, że urządzenie do ładowania znajdzie się w sporym, bo aż metrowym zasięgu naszej ładowarki.

Pierwszą ładowarką tego typu jest Energous Mid Field WattUp. Może być wbudowana docelowo w inne urządzenia, jak monitory czy stacje dokujące. Obsługuje priorytety i zarządzenia autoryzacją dostępu do ładowania. Ładowarka ta już uzyskała certyfikat FCC dopuszczający do handlu na terenie USA.

Na zbliżających się targach CES 2018 firma zaprezentuje też Far Field WattUp. Urządzenie ma oferować jeszcze większy zasięg i rozbudowane możliwości. Pozostaje nam tylko czekać na certyfikację unijną i szerokie wdrożenie przez producentów urządzeń.

Źródło: Energous

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.