Architektura Micron SolidScale

Radek Nimal - Monday, 15 May 2017, 09:45

Micron przedstawił architekturę SolidScale. Ta zintegrowana platforma służy przetwarzaniu i przechowywaniu danych w chmurze o niezwykle wysokiej wydajności.
Oparte na napędach NVMe SSD rozwiązanie zapewnia niezwykle niskie czasy opóźnień i wysoką wydajność. Innowacyjność rozwiązania polega na udostępnianiu nieużywanych w danym momencie zasobów innym aplikacjom, zamiast ich blokowania. Według badań Micron przedsiębiorstwa wykorzystujące przetwarzanie chmurowe danych wykorzystują mniej niż 50% pojemności i wydajności (liczonej w wykorzystaniu czasu dostępu) swoich serwerów. Wydajniejsze zarządzanie zasobami to nie tylko oszczędności, ale także znacznie wyższa wydajność i skalowalność nieosiągalna przy standardowych rozwiązaniach.


SolidScale to serwery oparte na modułach 2U w szafach 24U. Posiadają elastyczną infrastrukturę dzięki odpowiednim zarządzaniu wolumenami logicznymi. Optymalizacja wydajności osiągnięta jest dzięki szybkim złączom oraz zarządzaniu ścieżkami dostępu do aplikacji. Opóźniania end-to-end ograniczono dzięki temu do 200 ms. Zarządzanie całością odbywa się w prostym, graficznym środowisku.


Obecnie platforma jest na etapie testów i walidacji. Produkcja masowa jest planowana na początek 2018 roku.


Źródło: Micron

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.