Apple największym producentem smartwatchy

Radek Nimal - Thursday, 11 May 2017, 23:16

Według opublikowanych właśnie danych za pierwszy kwartał bieżącego roku Apple stał się największym na świecie producentem elektronicznych urządzeń nasobnych, co można w zasadzie uprościć do smartwatchy.
Zdetronizował dotychczasowych liderów – firmy Xiaomi i Fitbit. Na całym świecie w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku sprzedał 3,5 miliona urządzenia Apple Watch 2 (zdjęcie powyżej), co pozwoliło na opanowanie 15,9% rynku i zdobycie pozycji lidera. Porównując analogiczny okres sprzed roku Apple było na trzeciej pozycji daleko w tyle za Fitbit (4,5 miliona urządzeń, 24,7% udziału w rynku) i Xiaomi (3,8 miliona urządzeń, 20,9% udziału w rynku) z wynikiem 2,2 miliona urządzeń co przekładało się na 12,1% udziału w rynku. Aktualne dane sprzedaży dla Xiaomi to 3,4 miliona urządzeń i 15,5% udziału w rynku, dla Fitbit – odpowiednio 2,9 miliona oraz 13,2%.


Na ten rewelacyjny skok złożyły się agresywna polityka reklamowa oraz promocje cenowe na rynkach anglosaskich. Apple mocno uderzyło w rynku USA i Wielkiej Brytanii i, jak widać, opłaciło się to. Przegranym jest Fitbit. Wynika to z malejącego zapotrzebowania na opaski treningowe (dolne zdjęcie), w których firma ta się specjalizuje. Za późno zdecydowała się na wejście w konkurencję z pełnoprawnymi smartwatchami. Z drugiej strony sytuacja może zmienić się gwałtownie w każdej chwili.


Źródło: Strategy Analytics

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.