ADM 3.0 debiutuje

Radek Nimal - Monday, 28 August 2017, 21:19

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ASUSTOR przedstawił nową wersję systemu operacyjnego dla produkowanych przez siebie serwerów NAS. ADM 3.0 właśnie zadebiutował w finalnej wersji.
Przeprojektowane oprogramowanie przypominać ma obsługę tabletu – nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim pod względem łatwości interakcji. W nowy interfejs wbudowano EasyConnect – technologię ułatwiającą wykorzystanie serwera NAS do tworzenia osobistej chmury.


Przeglądanie zdjęć i podsłuch plików muzycznych jest teraz możliwy bezpośrednio z poziomu managera plików. Znakomicie oszczędzi to czas użytkownikowi wyszukującemu potrzebne mu pliki.


W nowej wersji systemu ADM 3.0 Beta przeprojektowano elementy interfejsu oraz rozbudowano możliwości personalizacji wyglądu. Grupowanie aplikacji, tworzenie skrótów czy też wykonywanie zrzutów i przywracanie wyglądu to funkcje znane z komputerów osobistych od lat – teraz torują sobie drogę w serwerach.


Widgety pulpitu pozwalają na łatwe monitorowanie zasobów w czasie rzeczywistym. Powiadomienia oraz lista zadań ułatwiają codzienną pracę. Asystent online systemu ADM ułatwia pracę z systemem. Powiadomienia o aktualizacjach ułatwiają utrzymanie bezpieczeństwa systemu. Zależnie od zadeklarowanego głównego sposobu wykorzystania systemu sam zainstaluje on najczęściej wykorzystywane pakiety aplikacji.


W systemie zintegrowane także IronWolf Health Management. Oprogramowanie to, o którym pisaliśmy przed miesiącem, dedykowane jest dla systemu ADM 3.0. Zbierając podstawowe dane o pracy dysków i analizując je sprawdza stan ich zdrowia i pozwala na długoterminowe przewidywanie ewentualnych awarii, ostrzegając zawczasu użytkownika. Jest to szczególnie ważne w przypadku serwerów NAS, gdzie bezpieczeństwo danych jest z założenia priorytetem. Dodatkową funkcją aplikacji jest dostęp do usług serwisowych Seagate w przypadku awarii dysku.


Źródło: ASUSTOR

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.