72-warstwowe pamięci NAND SK Hynix

Radek Nimal - Friday, 14 July 2017, 14:42

SK Hynix rozpoczęła masową produkcję 72-warstwowych kości pamięci 3D NAND flash.
Wzrost ilości warstw prowadzi wprost do możliwości większego upakowania danych w danej jednostce objętości i tym samym tworzenie znacznie pojemniejszych kości pamięci. Dodatkowo połączenia pionowe pomiędzy warstwami pozwalają na osiągnięcie większych prędkości pracy.


SK Hynix nie tylko rozpoczął produkcję nowych kości na masową skalę, ale również, równolegle, gotowych napędów SSD opartych właśnie na 72-warstwowych pamięciach 3D NAND flash. Nowe napędy także po raz pierwszy w historii tej firmy mają nie tylko pamięci własnej produkcji, ale również kontrolery. Pozwoli to na ograniczenie kosztów, a przez to zaoferowanie konkurencyjnych cenowo gotowych rozwiązań i zwiększenie zysków.


Firma SK Hynix dostarcza już także producentom urządzeń mobilnych nowych nośników eMMC. Również one oparte są na nowej technologii NAND.


Źródło: ET News

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.