25-lecie SMSów

Radek Nimal - Monday, 04 December 2017, 19:50

Ilości wymienianych dziś SMSów są przeogromne. Krótkie wiadomości tekstowe są tak powszechne, że nawet nie zauważamy, jak wpłynęły na nasze życie. Dziś SMS obchodzi 25 urodziny.
Pierwsza wiadomość tekstowa wysłana została w grudniu 1992 roku przez Neila Papworhta, inżyniera, do szefa sieci telefonicznej Vodafone. Brzmiała „Merry Christmas”. Nikt nie przewidywał wtedy, jaką popularność osiągną SMSy.


Wiadomości tekstowe to nie tylko krótkie informacje wysyłane nałogowo przez nastolatków. To właśnie SMSy stały się urzeczywistnieniem interaktywnej telewizji pozwalając w czasie rzeczywistym widzom głosować w różnorakich programach rozrywkowych. Stały się też jedną z najpopularniejszych form mikropłatności. Z zastosowań profesjonalnych pozwalają na sterowanie różnorodnymi urządzeniami, np. systemami alarmowymi, są wykorzystywane do podwójnego uwierzytelniania w systemach logowania i pozwalają na przesyłanie informacji konfiguracyjnych.


A także na składanie bożonarodzeniowych życzeń szybko, na duże odległości i... bez potrzeby rozmowy z inną osobą ;-)


Źdło: ABC7

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz jako anonimowy użytkownik. Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze jako użytkownik serwisu CDRinfo.pl

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.