20th Century Fox, Panasonic i Samsung – wspólnie o HDR10+

Radek Nimal - Thursday, 31 August 2017, 07:19

20th Century Fox, Panasonic i Samsung poinformowały o nowym wspólnym przedsięwzięciu – stworzeniu otwartej, wolnej od tantiem i dynamicznej platformy meta danych, high dynamic range (HDR), w ramach certyfikacji i pod wspólnym logo programu, pod kryptonimem HDR10+. Wspólnie, trzy firmy stworzą licencyjny organ, który rozpocznie się od licencjonowania platformy HDR10+ w styczniu 2018 roku. Podmiot będzie udostępniał metadane na zasadzie licencji na ultra-wysokiej rozdzielczości ekranów, odtwarzaczy Blu-ray, odtwarzaczy, nagrywarek i odbiorników producentów, a także dla dostawców publicznych, bez abonamentu, jedynie za niewielką opłatą administracyjną.
HDR10+ to zaawansowana technologia, wykorzystująca cechy telewizorów z technologią HDR, oferująca najwyższej jakości doświadczenia podczas oglądania treści na ekranach następnej generacji. HDR10+ zapewnia niezrównaną jakość obrazu na wszystkich monitorach z jasnością, kolorem i kontrastem automatycznie zoptymalizowanymi dla każdej sceny. W poprzednich edycjach „tone mapping” był dostosowywany do całego programu. Z HDR10+ oraz dynamicznym wyświetlaniem odcieni każda scena jest ulepszona poprzez żywe barwy i bezprecedensową jakość obrazu. Dzięki tej nowej, ulepszonej jakości obrazu widzowie będą mogli cieszyć się jakością, jaką zamierzali przekazać widzom twórcy filmów.


Istnieje kilka podstawowych korzyści dla partnerów, którzy zechcą przystosować platformę do produktów HDR10+. HDR10+ zapewnia elastyczność systemową, umożliwiając wielu partnerom, w tym twórcom treści, dystrybutorom zawartości, producentom telewizorów i urządzeń, wdrożenie jej w swoich produktach i poprawienie wrażeń podczas oglądania. Platforma HDR10+ została zaprojektowana tak, aby umożliwić rozwój i innowacje w przyszłości w celu dostarczenia bardziej rozwiniętych technologii w nadchodzących latach.


Tegoroczni uczestnicy IFA mogli dowiedzieć się więcej o technologii HDR10 +, odwiedzając stoiska Samsung Electronics i Panasonic.


Na targach CES 2018, 20thCentury Fox, Panasonic i Samsung zaprezentują kolejne szczegóły dotyczące programu licencyjnego wraz z demonstracją technologii HDR10+.


Źródło: Panasonic

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.