14 TB UltraStar HDD

Radek Nimal - Saturday, 04 November 2017, 23:58

Western Digital przedstawił nowy dysk twardy bazującyna technologii MAMR – zapisu wspomaganego mikrofalowo. 14 TB urządzenie to model UltraStar HS14.
Nowe dyski dedykowane sią do zastosowań wymagających wysokiej pojemności i wysokiej gęstości danych. Na talerzach informacje upchane są w ilości 1 034 Gb na cal kwadratowy. Jest to możliwe dzięki lokalnemu porządkowaniu molekuł naświetlanych promieniowaniem mikrofalowym.


Talerze kręcą się ze standardową prędkością 7 200 RPM a cache urządzenia to 512 MB. Jednocześnie dysk oferuje wytrzymałość na poziomie 2,5 miliona godzim MTBF, co predysponuje go do pozycjonowania wśród urządzeń profesjonalnych.


Dyski serii HS14 dostępne są w wersjach z interfejsami SATA III 6 Gbps oraz SAS 12 Gbps. Obie wersje oferują prędkość transferów na poziomie 233 MBps. Producent objął urządzenia pięcioletnią ochroną gwrancyjną.


Źdło: AnandTech

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.