23-10-2002
Wstęp

recenzja MSI MS-8152

      Mimo iż napędy CD-ROM są urządzeniami o najskromniejszych możliwościach w stosunku do nowszych technologicznie napędów DVD i CD-R, to ich cena sprawia że nadal zajmują czołowe miejsce wśród napędów optycznych montowanych w domowych komputerach.
Tym razem w testach znalazło się najprostsze urządzenie optyczne spośród pełnej gamy produktów oferowanych przez firmę MSI. Mowa tu o napędzie CD-ROM oznaczonym symbolem MS-8152, pozwalającym na odczyt płyt CD z prędkością x52.


Wewnątrz pudełka znaleźliśmy:

  • napęd o wymiarach (długość/szerokość/wysokość): 199mm/145mm/41mm
  • skromną instrukcja obsługi, w wielu mniej lub bardziej egzotycznych językach (6) ale niestety nie ujęto w niej języka polskiego.
  • śrubki mocujące
  • dyskietkę 1,44" ze sterownikami dla systemu DOS
Przedni panel a na nim przycisk wysuwania tacki, przewijania, awaryjnego wysuwania tacki oraz kontrolka natężenia dźwięku, wyjście audio i dioda sygnalizująca pracę CD-ROMu:


Na tylnej ściance umieszczono złącze IDE, gniazdo zasilania, wyjścia audio - cyfrowe i analogowe oraz zworki odpowiedzialne za ustawianie trybu pracy napędu.


W systemie CD-ROM MSI wykrywany jest pod nazwą: "ATAPI-CD ROM-DRIVE-52MAX". Program Nero InfoTool 1.02 podaje następujące informacje o tym napędzie: